Senator USA chce edukować polityków na temat Bitcoina

Cynthia Lummis planuje omówić Bitcoin i inne kryptokursy w Senacie USA w przyszłym roku.

Cynthia Lummis, pierwsza w historii kobieta wybrana przez senatora z Wyoming, powiedziała, że planuje rozmowy o Bitcoinie z innymi senatorami w celu zwiększenia zrozumienia dla cyfrowych zasobów.

Lummis wyraziła swoje poglądy podczas podcastu z „What Bitcoin Did“, dodała, że edukacja kryptograficzna jest konieczna, aby pomóc w przyjęciu kryptokur walut. Lummis obejmie stanowisko w Senacie 3 stycznia 2021 r.

Pochwaliła rolę państwa Wyoming w tworzeniu ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych.

„Moim zdaniem, nie powinno nikogo dziwić, że Wyoming stał się liderem w polityce wobec BTC i tworzeniu polityki państwa, która pielęgnuje naszą zdolność do rzeczywistego czarterowania banków, które mogą dokonywać transakcji bankowych w Bitcoin“, dodał Lummis.

Nowo wybrany senator wspomniał, że wśród ludzi panuje strach przed suwerennością Bitcoinu, ale kryptońska edukacja może pomóc im zrozumieć różnicę między walutami fiat i kryptograficznymi.
Proponowane artykuły

FTX Selects Capitalise.ai to Provide New Standard of Trading Experience

Lummis skrytykował rolę rządu w drukowaniu pieniędzy i dodał, że inflacja jest dużym problemem dla dolara amerykańskiego w ostatnich dniach, ponieważ siła nabywcza USD zmniejsza się z czasem.

„Inflacja jest strasznie frustrująca dla ludzi, którzy widzą spadek wartości ich oszczędności, ale tak nie jest w przypadku Bitcoin. Bitcoin zapewnia bardziej stabilną wartość ludziom, którzy albo oszczędzają teraz, aby żyć wygodnie w przyszłości, ale także ludziom, którzy mają stały dochód lub zbliżają się do stałego dochodu teraz“, wspomniała.
Tyler Lindholm

Lummis ogłosił, że zwolennik Bitcoin, Tyler Lindholm, członek Izby Reprezentantów w Wyoming dołączy do swojego zespołu jako dyrektor ds. polityki. W przeszłości Lindholm wspierał kilka kryptograficznych inicjatyw regulacyjnych mających na celu zachęcenie do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zasobów cyfrowych w Wyoming, w tym ustawę o tokenach użytkowych oraz istniejący projekt ustawy o zasobach cyfrowych.

Magnates Finance poinformował wcześniej w listopadzie o wprowadzeniu przez New Jersey ustawy o aktywach cyfrowych i technologii Blockchain w celu zapewnienia jasnej struktury regulacyjnej dla spółek kryptograficznych działających w tym stanie.