Bitcoin Futures, DEX Trading ustanowił nowe rekordy 23 lutego: Szczegóły

24. Februar 2021

Trwająca korekta na rynku kryptowalut spowodowała już kilka rekordów wolumenu obrotów.

Jak podają serwisy analityczne on-chain, wczorajsza sesja handlowa w kryptowalutach ustanowiła szereg rekordów. Jeśli chodzi o zdecentralizowane giełdy, te kamienie milowe wydawały się niemożliwe jeszcze kilka miesięcy temu.

Kolejny rekord dla DEX: 4,2 miliarda dolarów w 24 godziny

W swoim najnowszym tweecie, Dune Analytics, który zajmuje się segmentem on-chain crypto metrics, zauważył, że zagregowany wolumen handlowy na głównych zdecentralizowanych platformach handlowych wydrukował nowy szczyt. Wyklucza to dzień niszczycielskiego ataku „flash-loan“ przeciwko licznym protokołom w październiku 2020 roku.

Całkowity wolumen obrotu na wszystkich giełdach przekroczył $4,200,000,000 w ciągu 24 godzin. Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI), Curve (CRV), 0x (ZRX) oraz Bancor Protocol (BNT) to flagowe instrumenty tego szaleństwa.

Eksperci Dune Analytics zauważyli, że w 2019 r. cały rok zajęło segmentowi DEX przetworzenie 3 mld USD wolumenu obrotu. Tym samym zainteresowanie zdecentralizowanym handlem skoczyło ponad 500x.

Ponieważ zdecydowana większość popularnych DEX-ów działa na blockchainie Ethereum (ETH), ten wzrost spowodował skok prowizji dla górników. Wczoraj górnicy Ethereum (ETH) zarobili prawie 50 milionów dolarów w opłatach w ciągu 24 godzin.

Rekordowa sesja handlu kontraktami terminowymi na Bitcoina (BTC)

Również handel kontraktami terminowymi na Bitcoin Superstar był świadkiem rekordowego dnia. Według dashboardów analitycznych Skew, jego metryka dotknęła nowego wszechczasowego maksimum na poziomie około 175 miliardów dolarów.

Binance Futures i Huobi Futures są odpowiedzialne za lwią część tego wolumenu.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach U.Today, w dniach 22-23 lutego 2021 roku byki na Bitcoinie (BTC) przeszły przez serię bolesnych likwidacji. Tylko na Binance zlikwidowano ponad 1 miliard dolarów w longach.

W tym samym okresie, wolumen netto likwidacji dla wszystkich walut przekroczył $5,2 miliarda.